неділя, 15 жовтня 2017 р.

14 жовтня.

Покрова, козаки та день заснування УПА. Чому свято 14 жовтня таке важливе для українців?

   14 жовтня в Україні стає особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Християнство святкує день Покрови Пресвятої Богородиці.
Ознакою свята Покрови є те, що вона покриває землю або листям або снігом. Частіше покриває листям, але всяке буває з погодою у середині жовтня і іноді у ці дні вже йде сніг.
    З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Зазначимо, що Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
   Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.
     Враховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України, який повинен був замінити радянсько-російське свято 23 лютого. З 2015 року цей день став святковим вихідним. День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка. Цим же указом було скасовано указ президента Кучми від 1999 року, яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося 23 лютого. Однак у 2014 році День захисника України ще не був вихідним днем.
   В цей день о.Володимир Ділета разом із вірянами відправив панахиду на меморіальному комплексі воїнів ОУН-УПА в селі Цуцилів.  Директор Цуцилівського НВК  Андрейчук М.Ю. усіх присутніх привітав із святом Покрови Пресвятої Богородиці, наголосив про боротьку проти окупантів та любов до України. Ангеліна Щербан прочитала вірш "Серпанком далі оповиті..." та Мар"ян Ровенко "Заради щастя і свободи... ", на закінчення заспівали  "Боже, великий, єдиний...".








Немає коментарів:

Дописати коментар