субота, 24 листопада 2018 р.

Акція "Запали свічку".

Україна сьогодні відзначає День пам'яті жертв голодомору.

   В Україні сьогодні, 24 листопада, відзначають 
День пам"яті жертв голодомору. Пам'ятна дата щорічно припадає на четверту суботу листопада.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
   Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, на знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
   Сьогодні, 24 листопада, в Народному дому відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та розпочалася акція "Запали свічку" в пам"ять про жертв Голодомору. 
   Працівники культури показали кадри геноциду, учні зачитали вірші та  розповіли про факти та болючі сторінки історії нашого народу в час голодомору. 
  Вчитель історії Плазинська Т.Д. відмітила, що для України, як і 85 років тому так і сьогодні, є один і той самий ворог - Росія. Найстрашніше було дивитися мамі в голодні очі своєї дитини. І сьогодні, у 21 столітті, наші мами оплакують своїх дітей, які перебувають на Сході. 
 Першими, хто почав говорити про голодомор на Сході України, були греко-католицькі священники. Зокрема, митрополит А.Шептицький звернувся до єпископів і до священиків допомогти голодним українцям за Збручем. 
Тетяна Дмитрівна наголосила, що Спільнота матерів у молитві кожного вівторка молиться за мир і спокій на Україні, щоб не повторилися ті страшні роки і діти не знали, що таке голод і сирітство.  
  Парох с.Цуцилів о.Володимир у скорботному слові сказав, що українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила 4 з половиною мільйони українців. 
Потім усі із запаленими свічками  пішли до символічної могили, де відпралили панахиду за невинно убієнними.





















Немає коментарів:

Дописати коментар